Karma PRACTIC 25 NR
Kód: NC-12626Podrobný popis
Karma PRACTIC 25 NR - plynový atmosferický kotol pre vykurovanie
Nástenné plynové kotly Karma radu Practice typu NR sú určené len pre vykurovanie (ÚK) rodinných domov, bytov atď. spaliny z kotla typ Practice 25 NR sú odvádzané do komína. Ku kotlu je možné pripojiť vonkajší snímač ekvitermická regulácia. Výkon kotla je potom riadený v závislosti na vonkajšej teplote.
Technické parametre:
- Rozmery (v x š x h): 720 x 400 x 300 mm
- Hmotnosť: 43 kg
- Príkon: 10,5 - 27 kW
- Odťah spalín do komína
- Primárne medený výmenník
- Elektronická modulácia plameňa horáka
- Praktický ovládací panel s tlačidlami a displejom, ktorý zobrazuje aktuálne hodnoty
- Funkcia ZIMA - LETO pre ÚK
- Možnosť pripojenia vonkajšieho čidla ekvitermickej regulácie, kotol potom ohrieva vykurovaciu vodu v závislosti na vonkajšej teplote
- Presná regulácia teploty vykurovacej vody, teplomer a tlakomer vykurovacej vody
- Poistný ventil - 3 bar, expanzná nádoba s objemom 7,5 l
Dodatočné parametre
Kategória: | Karma |
---|---|
Záruka: | 2 roky |
Produkt nahradený novým: | https://www.atria.sk/protherm-gepard-condens-12-mko/ |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Odpovedať
Odpovedať
Odpovedať
O spoločnosti
Spoločnosť Karma je najväčším výrobcom konvekčných plynových kachlí v Českej republike. Pokračuje tak vo svojej tradícii založenej už v roku 1910. V júni 2006 zakúpila Karma nemeckú značku vykurovacích kachlí Gamat – značku známu ako „vafky“
História a súčasnosť
Karma je synonymom plynových spotrebičov. Meno Karla Macháčka, jedného z najúspešnejších a najznámejších výrobcov je úzko späté s počiatkom plynárenstva na území Českej republiky. Karel Macháček ako prvý začal takmer pred 100 rokmi sériovo vyrábať kvalitné plynové spotrebiče. Dal im značku zloženú z počiatočných slabík svojho krstného mena a priezviska.
Na začiatku 20. storočia nebol žiadny český výrobca plynových spotrebičov pre domácnosti. Tieto spotrebiče dodávali do Čiech zahraničné firmy – predovšetkým Siemens a Junkers. Zatiaľ čo v Budapešti a vo Viedni bolo používanie plynových spotrebičov pre varenie, prípravu teplej vody a žehlenie pomerne rozšírené a plynárenstvo bolo v náraste, v Prahe nastal v tejto oblasti útlm. Spôsobil ho predovšetkým nástup elektriny, ktorá začala vytláčať plyn z osvetlenia ulíc a bytov. Použitie plynu bolo na historickom prelome a o prebudovaní plynární sa začalo len vtedy uvažovať.
V Prahe však v tej dobre prebiehala nevídaná stavebná aktivita. Celé ulice a bloky nových domov v predmestských obciach na oboch brehoch Vltavy rástli ako huby po daždi a rodila sa moderná veľká Praha. V novodobých bytoch sa vtedy plynovody začali zariaďovať nie na svietenie, ale na varenie a pečenie, k ohrevu vody a postupne až na kúrenie. Tieto pomery správne vystihol a pochopil mladý podnikavý muž, ktorý vedel, že polmiliónová Praha nemôže bez továrne a opravovne plynových spotrebičov dlho existovať. Založil preto v roku 1910 vo Vysočanoch továreň, v ktorej začal tento sortiment vyrábať. Tým mladíkom nebol nikto iný ako práve Karel Macháček.
Český Brod Vás víta
V snahe vymaniť sa zo závislosti na cudzích subdodávateľských zlievarenských odliatkoch vybudoval Karel Macháček podľa vzoru amerických automobiliek vlastnú modernú zlievareň. Keď bola v roku 1927 zahájená výroba plynu v novej plynárni v Michli s veľkou výrobnou kapacitou, stál už v Českom Brode nový moderný Macháčkov závod. Ten dal Macháček postaviť, aby vyhovel stále sa zvyšujúcemu dopytu odberateľov plynu po nových varných doskách, žehličkách a sporákoch s nástrojárňou, lisovacími strojmi, pieskovým tryskáčom a bubnom a taktiež vlastnou smaltovňu s dvomi muflovými pecami. Továreň v Libni naďalej slúžila výhradne pre výrobu a opravy prístrojov na ohrev vody s výkonom od 2 do 30 l/min. Tu mal závod vlastnú skúšobňu, chrómovňu, niklovňu a lakovňu s moderným striekacím zariadením.